7 oktober 2021
Mazda zal volgend jaar twee nieuwe crossover-modellen lanceren. Terwijl de Mazda CX-60 twee rijen zitplaatsen en vijf zitplaatsen heeft, biedt de langere Mazda CX-80 zeven zitplaatsen op drie rijen. Beide voertuigen zijn gebaseerd op het "grote platform" met in de lengterichting geplaatste motoren en zullen ook worden aangeboden als plug-in hybrides en met een nieuwe zescilinder.
In de VS en enkele andere niet-Europese markten introduceert Mazda de CX-70- en CX-90-modellen op basis van hetzelfde platform, die breder zijn en specifiek op de Amerikaanse markt zijn afgestemd. Het bedrijf introduceert de CX-50 ook in Noord-Amerika op het bestaande "Small Platform", waarop ook de 3-serie, CX-30 en MX-30 zijn gebaseerd.
De MX-30 zal in de eerste helft van 2020 ook beschikbaar zijn met een rotatiemotor als range extender. Hij wekt elektriciteit op voor de elektrische aandrijving met behulp van een generator wanneer de accu leeg is.
motor-traffic.de